OZ Rozprávky pre detičky

O autorke

FOTOVolám sa Martina Jančovičová, narodila som sa 30. júna 1979 v Bratislave. Popri základnej škole som navštevovala literárno-dramatický odbor (LDO). Študovala som na Obchodnej akadémii v Pezinku. Mám pozitívny vzťah k deťom, prírode, športu a literatúre. Vo voľnom čase sa venujem cvičeniu, zdravému stravovaniu a tvorivosti pre najmenších čitateľov.
Ak by sa ma niekto opýtal, odkedy som začala tvoriť, povedala by som, že odjakživa. Už ako dieťa som sa hrávala so slovíčkami a skladala ich do rýmov. Tvorila som básničky pre svojich blízkych, a tak robila radosť ľuďom navôkol. Zapojila som sa do rôznych súťaží, vymýšľala rôzne slogany a humorné poviedky.
Jedného dňa ma oslovili kamarátky z materskej školy s prosbou o pomoc pri skladaní básní o zvieratkách podľa vopred určených kritérií. Bola to pre mňa hračka  a  príjemná  zábava,  zároveň  impulz,  ktorý  ma  nakopol  a  doviedol k myšlienke o napísaní detskej knižky zameranej na pohyb a zdravý životný štýl už od detstva. Brala som to ako znamenie. Nič sa totiž nedeje náhodou.  Nabrala som odvahu   a  svoju  tvorbu dala na papier.   Bola  to  ťažká  a  zdĺhavá  cesta  plná  prekážok,  častokrát som sa cítila bezmocná a nemala silu pokračovať, no každá myšlienka na výsledok ma posilnila a dodávala silu ísť vpred a nevzdávať sa.
Vďaka mojej vytrvalosti a úžasným ľuďom vôkol mňa sa mi konečne splnil môj najväčší sen a knižku Cvičia všetky zvieratká som nakoniec svojpomocne vydala. Dúfam, že bude nápomocná aj ako učebnica pri cvičení a pohybovej výchove v materských školách a detských centrách. Taktiež pre rodičov, ktorí môžu tráviť čas so svojimi detičkami efektívnejšie, spolu sa zabaviť a zacvičiť si. Píšem z vlastnej skúsenosti, veľmi dobre viem, aké je občas ťažké deti zabaviť a zaujať. S touto knižkou sa určite nudiť nebudete. Moje deti Mirko a Matúško by vám o tom vedeli rozprávať.
Momentálne pracujem na ďalších knižkách a projektoch zameraných pre najmenších drobčekov. Svojou tvorbou by som chcela podporiť vzájomný vzťah medzi rodičmi a deťmi, a tak posilniť ich vzájomné puto, pretože nie je nič krajšie, ako aspoň na chvíľu byť súčasťou detského sveta plného hier, zábavy a fantázie.  
Začiatky sú ťažké, ale výsledok stojí za to. Verím, že sa vám moja tvorba bude páčiť.

Súčasťou nášho života sú však aj zdravotne postihnuté detičky, ktoré si takisto zaslúžia pomoc, podporu a porozumenie. Zároveň som správkyňou Euro deťom n.f., - organizáciou, ktorá od roku 2010 pomáha a podporuje rodiny s chorým dieťatkom po celom Slovensku. (Viac info: www.eurodetom.sk)

Deti sú naša budúcnosť - dajme im šancu rásť  <3